cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Zespół majaczeniowy

Zespół majaczeniowy, określany również jako delirium tremens, to dolegliwość, w trakcie której dochodzi do zaburzeń uwagi, myślenia, spostrzegania, pamięci, aktywności ruchowej, a przy tym zwykłych zaburzeń świadomości. Zwykle występuje przy poważnych stanach chorobowych, takich jak chociażby ostra choroba nerek, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, guz mózgu czy odwodnienie. Towarzyszy też stresowi, wynikającemu z utraty bliskiej osoby bądź będącemu początkiem jakiejś traumy. Osoba, cierpiąca na zespół majaczeniowy, zwykle nie potrafi stwierdzić, gdzie i z kim się znajduje oraz nie pojmuje zaistniałej sytuacji.

Zdarza się też, że nie może spać w nocy i rekompensuje sobie to drzemkami za dnia. Często budzą ją koszmary, a na jawie widzi rzeczy, które normalnie nie istnieją. Objawy zwykle nasilają się nocami. Dolegliwość tę diagnozuje się w szpitalu.

www.yekaterina.pl

Jej występowanie sprawdza się za pomocą badań krwi oraz badań obrazowych. Zwykle najpierw leczy się chorobę, która wywołuje zaburzenie. Po odpowiednio przeprowadzonych działaniach, objawy zespołu majaczeniowego również przechodzą..