cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Psychoza
www.nachwasty.com.pl Pomocnia Poznań: Oferta

Termin „psychoza” odnosi się do grupy zaburzeń psychicznych, objawiających się utratą kontaktu z otaczającą rzeczywistością. Zdarza się, że osoba, dotknięta tą dolegliwością widzi lub słyszy rzeczy nieistniejące w autentycznym świecie.

Zajmuje się więc czymś, czego tak naprawdę nie ma, nie wiedząc, co rzeczywiście dzieje się tuż obok niej. Dolegliwość jest często spowodowana strachem, próbą ucieczki od tego, co dotyka człowieka w codziennym życiu, a z czym jego psychika nie potrafi sobie poradzić.

Przyczynami psychozy mogą być zaburzenia neurotransmisji w mózgu, która ma miejsce w trakcie chorób somatycznych (dolegliwości wątroby, nerek, tarczycy czy mózgu). Chorobę może także wywołać nadużywanie substancji szkodliwych dla organizmu, takich jak narkotyki czy alkohol.

Jak w przypadku wielu innych schorzeń psychicznych, osoba, cierpiąca na psychozę, ma duże trudności z nawiązywaniem relacji międzyludzkich. Pojawiają się także problemy z wyrażaniem uczuć, przez co wydaje się ona bardzo zdystansowana i chłodna w odbiorze.

Pomiar tkanki tłuszczowej Poznań

Psychozę leczy się, podając głównie środki przeciwpsychotyczne – to pozwala usunąć niekontrolowane pobudzenia mózgu. Właściwą metodą może być także psychoterapia.

.