cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Nowe technologie w ochronie mienia
www.wystawa-galeria.pl lektor zagraniczny

Systemy ochrony mienia wciąż się rozwijają i wykorzystują nowe technologie. Do ochrony mienia czasem nie wystarczy już tylko pracownik ochrony i prosta kamera do domu. Potrzebne są nowoczesne technologie, które pozwolą zareagować w odpowiednim momencie i odpowiednio ochronić dane mienie. Unowocześnienia możemy zauważyć w systemach monitoringu, ale i w aplikacjach mobilnych, pomagających w nadzorze.

Nowoczesny monitoring w ochronie mienia

W ochronie mienia wykorzystywany jest monitoring. Tradycyjny system kamer wizyjnych, które są w stanie rozpoznać obraz i pokazać go w określonej rozdzielczości, zostaje powoli unowocześniany. Wykorzystuje się kamery z technologią wykrywania ruchu oraz inteligentnej analizy obrazu. Kamery takie stosowane są w strzeżonych miejscach – magazynach, firmach, halach produkcyjnych i obiektach publicznych.

Detektor ruchu to duże ułatwienie dla operatora kamery – podpowiada mu, w którym miejscu zanotowano ruch i automatycznie włącza tenże obraz. Kamery mogą być wyposażone także w komputerową analizę obrazu, która sprawdza się przede wszystkim na zewnątrz budynku. Szybko wykrywane są przemieszczające się obrazy – biegnące osoby, zwierzęta, przejeżdżające samochody używane Wolsztyn.

Aplikacje mobilne

https://smart-bhp.pl/

W ostatnich latach, na popularności zyskały również aplikacje mobilne, które umożliwiają oglądanie monitoringu z dowolnego miejsca i o dowolnej porze oraz bardzo szybkie przesyłanie informacji o zagrożeniu.

Nowoczesne aplikacje mobilne pozwalają również na raportowanie zadań wykonanych przez agentów ochrony. Takie technologie ułatwiają pracę, ale należy pamiętać, że nie zastąpią w pełni człowieka, który to wciąż ostatecznie rozpoznaje zagrożenie, podejmuje właściwe decyzje i rozpoczyna działania.