cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Kuchnia po angielsku
warsztaty kulinarne dla firm poznań Zlewozmywaki czarne

Aby znaleźć ciekawe inspiracje na urządzenie kuchni nie trzeba sięgać bardzo daleko. Nie musisz nawet wychodzić poza obszar Europy. Ciekawą alternatywą dla stylów obecnie dominujących w polskich kuchniach jest styl angielski. Co on oznacza? Tradycyjny styl angielski jest częściowo bliski stylowi rustykalnemu.

Na czym polegają te podobieństwa. Między innymi na tym, że oba style mocno stawiają na naturalne materiały, kiedy chodzi o surowiec do produkcji mebli. Ale nie tylko. Naturalne – a więc drewniane – mogą być także dobrze widoczne elementy konstrukcyjne samego pomieszczenia.

A jak z doborem kolorów? Jeśli chodzi o meble, to świetnie sprawdzi się biel. Choć dobrym wyborem będzie także odsłonięte drewno. Co jeszcze warto do tego dobrać? Na pewno odpowiednie barwy ścian. Tu również musi być jasno.

www.zieloneaukcje.pl

Dobrym wyborem będą błękity oraz barwy uniwersalne, zwłaszcza odcienie beżu. W kuchni w stylu angielskim ostre kolory pojawiają się rzadko. Jeśli jesteś miłośnikiem takich barw, możesz postawić na drobne akcenty o bardziej energetyzującym zabarwieniu. Dobrze w stylu angielskim sprawdza się natomiast pastele w dużych ilościach.

To właśnie one sprawiają, że kuchnia nabierze przyjemnego, ciepłego, domowego klimatu. O tej przytulności podczas dobierania kolejnych elementów aranżacji powinieneś cały czas pamiętać. Jednym z rzucających się w oczy elementów kuchni angielskiej są ozdoby. Mogą znaleźć się w pomieszczeniu w dużych ilościach.

Postaw zwłaszcza na motywy roślinne. Niech pojawią się na serwetkach czy wazonach. Nie może zabraknąć też prawdziwych, świeżych kwiatów.