cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Kiedy niemowlę może spać na boku?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że choć małe dzieci nie potrafią samodzielnie zmienić pozycji, to może dojść do jej przypadkowej zmiany. Dlatego warto wiedzieć, jak odkładać niemowlę do snu, tak abyśmy mieli pewność, że będzie to dla niego bezpieczna pozycja. Głównie zaleca się, aby dziecko spało na plecach, bo wówczas istnieje niewielkie ryzyko, że obróci się na brzuch i się udusi.

Nie mniej, wielu rodziców zastanawia się, kiedy niemowlę może spać na boku, tak aby było to bezpieczne.

Czasami niemowlę musi spać na boku

Wielu pediatrów zaleca, aby niemowlęta były odkładane do spania na plecy. Wówczas nie będą mogły się samodzielnie przekręcić, a więc nie będziemy musieli się obawiać, że położą się na brzuchu i nie będą mogły oddychać.

Są jednak dzieci, które mają problem z ulewaniem po jedzeniu. Wówczas takie niemowlę może spać na boku, abyśmy mieli pewność, że w razie czego treść z żołądka wydostanie się na zewnątrz. Jednak przy takim ułożeniu dziecka powinniśmy być w pobliżu, aby pilnować, czy przypadkiem nie przekręciło się na brzuchSklep Bikeovo.

Czy wiemy, kiedy niemowlę może spać na boku?

Jeśli chodzi o to, kiedy niemowlę może spać na boku, to warto na ten temat porozmawiać z lekarzem. Dowiemy się wówczas, że będziemy mogli je tak układać w momencie, gdy już będzie potrafiło samo zmieniać pozycję. Wówczas będziemy mieli pewność, że nawet jeśli podczas snu przewróci się na brzuch, to nie będzie miało problemów, aby powrócić do pozycji spania na boku czy plecach.

Dla bezpieczeństwa dziecka, istotne jest to, kiedy niemowlę może spać na boku. Jeśli nasze dziecko potrafi się swobodnie przewracać z jednego boku na drugi, nie ma problemów aby z brzuszka przewrócić się na plecy, to z pewnością będzie to odpowiedni czas kiedy niemowlę może spać na boku. Wówczas będziemy mieli pewność, że nawet jeśli podczas snu przewróci się na brzuch, to nie będzie miało problemów z powróceniem na bok, albo takim odwróceniem główki, aby mogło swobodnie oddychać podczas snu.