cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Gotowanie w stylu Zen
kurs cukierniczy poznań https://www.kuchennepromocje.pl/316-miski-na-owoce

Zen to jeden z nurtów buddyzmu, który zapewne kojarzysz przede wszystkim z medytacją. Czy taki klimat będzie pasował do kuchni? Dlaczego nie. Mnisi w końcu nie są mnichami tylko okazyjnie.

Zgodnie z własnymi zasadami i wyuczonym spokojem ducha potrafią funkcjonować przez cały czas – również podczas przyrządzania posiłków. Chcesz być trochę jak oni? Kuchnia sprzyjająca skupieniu i wyciszeniu może być prawdziwym ukojeniem po stresującym dniu. Gotowanie może być też naprawdę przyjemne.

www.waytoimagine.com

Jak urządzić kuchnię w styli Zen? Przede wszystkim warto postawić na te elementy, które kojarzą się z harmonią i spokojem. Nie ma tu miejsce na bujne formy i krzykliwe kolory. Wręcz przeciwnie.

Kolorystyka kuchni powinna być zorientowana wokół bieli i szarości. To barwy które łatwo skomponują się z każdą kuchnia i rodzajem umeblowania. Jednocześnie takie kolory na pewno nie zaburzą Twojego wewnętrznego spokoju i nie będą odwracać uwagi od gotowania.

Biel i szarość będą też doskonałym tłem dla niektórych, nieco bardziej wyrazistych elementów aranżacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w kuchni znalazł się roślinny ozdobnik lub gustowny obraz. Kuchnia w stylu Zen oczywiście nie może opierać się tylko na czystej harmonii i skupieniu.

Innymi słowy, niezbędne jest praktyczne wyposażenie pomieszczenia. Meble powinny być bliskie kolorystyce ścian. Kontrast nie jest w tym wypadku pożądany.

Świetnie sprawdzą się wszelkie metalowe wykończenia mebli, które pięknie zharmonizują się z biało-szarą kolorystyką.