cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Dlaczego zdrowie psychiczne jest takie ważne?

Jak wiadomo, zdrowie to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. To ono właściwie warunkuje wszystkie pozostałe sprawy, gdyż zaniedbane, może spowodować naprawdę spore problemy.

Zwykle, jeśli mówi się o zdrowiu, ma się na myśli raczej zdrowie fizyczne. Równie ważne, a może nawet ważniejsze okazuje się jednak zdrowie psychiczne.

W społeczeństwie pokutuje przesąd, że jeżeli ktoś odwiedza psychologa lub psychiatrę, to na pewno jest niespełna rozumu. Z tego powodu bardzo wielu ludzi nie decyduje się na wizytę u lekarza, ponieważ zwyczajnie się wstydzi.

Tymczasem nieleczone lub źle zdiagnozowane dolegliwości psychiczne mogą doprowadzić nawet do śmierci. Ponadto, chory często stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych.

Nie najlepiej prezentuje się też w Polsce sytuacja służb medycznych, zajmujących się zdrowiem psychicznym. Na terenie kraju nie ma bowiem ośrodków, które zapewniałyby pacjentom kompleksową opiekę oraz pomagały powrócić do zdrowia bądź zapewniały normalne funkcjonowanie w świecie.

Niestety, w Polsce osoby chore najczęściej trafiają do zakładów zamkniętych, gdzie opieka nie jest właściwa..