cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Depresja
diagnoza psychologiczna łódź

Depresja to choroba psychiczna, będąca przyczyną niesprawności oraz niezdolności do podjęcia zawodu wśród wielu osób na całym świecie. Zapadają na nią raczej osoby dorosłe, częściej kobiety.

Co gorsza, okazuje się, że sporo przypadków pozostaje nierozpoznanych lub jest przez długi czas błędnie zdiagnozowanych. Objawy tej przypadłości mają często charakter nawracający, choć zdarzają się też przypadki, gdy chorobę zalicza się do przewlekłych.

Pierwszym symptomem depresji jest obniżenie się nastroju, które utrzymuje się przez dłuższy czas. Towarzyszy mu też pesymizm, niepozwalający cieszyć się z prozaicznych sytuacji, każdy sukces przekuwając w osobistą porażkę.

www.srzednicki.pl

Z czasem chory zaczyna miewać myśli samobójcze, gdyż uznaje, że świat stałby się piękniejszy bez jego obecności. Powyższe objawy prowadzą do całkowitego wycofania się jednostki z życia społecznego.

Pacjentowi często towarzyszy też nieznośne uczucie lęku, którego źródła niestety nie jest w stanie jednoznacznie wskazać. Z pomocy specjalisty powinno się skorzystać, gdy poszczególne objawy będą się utrzymywały przez okres dwóch do czterech tygodni.

.