cyforwe

cyfrowe zdrowie psychiczne
Akcesoria niezbędne w kuchni litewskiej
kwadratowe słoiki umywalki kwadratowe

Kuchnia Litewska jest mocno zbliżona do polskiej, również więc wykorzystywane przez Litwinów akcesoria są podobne do tego, co znamy z polskich kuchni. Czym dokładniej zajadają się Litwini? Z całą pewnością ziemniakami. Kartofle są u Litwinów tak samo popularne jak w Polsce i goszczą na talerzach bardzo często.

stalowe kubki do sublimacji

Są elementem wielu obiadów. Do znajomo brzmiących nazw potraw trzeba zaliczyć również pierogi. Niejeden Litwin zresztą powie, że to tradycyjne danie, pochodzące właśnie z terenów litewskich – z czym zapewne Polacy w większości się nie zgodzą.

Wśród potraw, które rzadziej można spotkać w Polsce, albo przynajmniej w innej wersji są placki ziemniaczane. Dlaczego mogą one zadziwić Polaka spożywającego posiłek na Litwie? Ponieważ placki te są spożywane z piśem lub grzybami. W naszym kraju z reguły placki ziemniaczane serwuje się na słodko.

Do charakterystycznych elementów litewskiej kuchni należą także pyzy z farszem mięsnym. Zwiedzając kraj naszych wschodnich sąsiadów z pewnością warto spróbować również tego specyfiku. Poza tym Litwini w dużych ilościach spożywają mięso, zwłaszcza tak zwany kindziuk.

Takie menu musi iść w parze z doborem odpowiednich kuchennych akcesoriów. Jakich narzędzi używają Litwini do przygotowania potraw? Na pewno przyda się łatwo dostępny wałek do ciasta. Pod ręką powinien być również zawsze nożyk do obierania ziemniaków.

Wśród narzędzi nie może zabraknąć także tarki. Poza tym kuchnia musi posiadać odpowiednio duże blaty, by przygotowanie ciasta czy mięsa było możliwe.